Jesienne Winobranie w Galerii

W Tykocinie;  13 października 2018 roku;  wieczorem;  w Galerii Sztuki i Smaku “Opowieści z Narwi” – została otwarta wystawa malarstwa Olgi Baczewskiej. To już kolejna wystawa Pani Olgi w tej Galerii. Tym razem wyłącznie obrazy olejne. Dużo obrazów, dużo nowych obrazów. Dużo przyrody, pejzaże, okolice Tykocina, Narew.

Do tego trochę jesiennych piosenek, piosenek trochę jesiennych, bardziej jesiennych oraz jesiennych zupełnie przenikliwie. Muzyka: Ryszard Matusiewicz, teksty też. Za pianinem, kompozytor. Wokalista prosił o zachowanie incognito.

Piosenkę “Ptak na wietrze”, napisanej przez tę samą spółkę autorów, zaśpiewała, jesiennie i przenikliwie – ale jakoś inaczej, niż kiedyś – równie świetnie – Zuzanna Rutkowska.

 

 

 

 

 

 

Na fotografii, od prawej:  P. Kamil Świętorzecki – gospodarz Galerii; kieliszek dobrego wina; obrazy Pani Olgi; Ryszard Matusiewicz; Zuzanna Rutkowska; oraz cień pianisty, dobrze widoczny na powiększeniu fotografii.

A tykocińska publiczność w Galerii, taka jak zawsze: ciepła, przyjacielska, wpatrzona w obrazy, wsłuchana w piosenki. Wspaniała na jesienny wieczór. I w ogóle.

Dziękuję Tykocinowi za ten wieczór.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *